Top Sport

Турска Суперлига

(Видео) Барди со одлична асистенција, Трабзонспор го растури Бешикташ

Енис Барди продолжува со одличната игра во новата сезона, откако овојпат беше асистент за тимот на Трабзонспор, кој стигна до …

(Видео) Барди со одлична асистенција, Трабзонспор го растури Бешикташ Прочитај повеќе

(Видео) Ѕаниоло и Икарди донесоа победа за Галата во дербито со Фенербахче

Николо Ѕаниоло постигна два гола, Мауро Икарди додаде уште еден за Галатасарај да стигне до убедлива 3:0 победа во „Интерконтиненталното …

(Видео) Ѕаниоло и Икарди донесоа победа за Галата во дербито со Фенербахче Прочитај повеќе

Галата преку шампионот Трабзон, отвори предност од 9 поени на врвот на табелата

Галатасарај под водство на тренерот Окан Бурук игра одлично оваа сезона, докажувајќи го тоа при тешката 2:1 победа над актуелниот …

Галата преку шампионот Трабзон, отвори предност од 9 поени на врвот на табелата Прочитај повеќе

Галата со голема победа над Фенербахче се одвои на 4 поени на врвот на табелата

Галатасарај стигна до 3:0 победа во „интерконтиненталното дерби“ со лутите ривали Фенербахче, за да се одвои на четири поени од …

Галата со голема победа над Фенербахче се одвои на 4 поени на врвот на табелата Прочитај повеќе

Фенер го доби „Интерконтиненталното дерби“ и го турна Галатасарај во нова криза

Фенербахче стигна до 2:0 победа над лутиот ривал Галатасарај во таканареченото „Интерконтинентално дерби“ помеѓу двата клуба кои се наоѓаат на …

Фенер го доби „Интерконтиненталното дерби“ и го турна Галатасарај во нова криза Прочитај повеќе

Галата издржа за победа во дербито со Бешикташ

Иако сезоната 2021/22 може да се опише како катастрофална за двата турски гиганти, дербито Галатасарај-Бешикташ секогаш привлекува големо внимание. Така …

Галата издржа за победа во дербито со Бешикташ Прочитај повеќе

Јаховиќ со два гола пак го предводеше Гозтепе до победа!

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Адис Јаховиќ уште еднаш покажа дека е во одлична форма, откако постигна два гола за неговите Гозтепе …

Јаховиќ со два гола пак го предводеше Гозтепе до победа! Прочитај повеќе

Scroll to Top