Top Sport

Уникс Казан

Ненад Димитријевиќ потпиша нов договор со Уникс Казан

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ потпиша нов договор со Уникс Казан. Иако се поврзуваше со Фенербахче, Партизан и со Панатинаикос, …

Ненад Димитријевиќ потпиша нов договор со Уникс Казан Прочитај повеќе

(Видео) Погледнете ја МВП-партијата на Ненад Димитријевиќ

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ ја доби МВП наградата за финалето на руската ВТБ-лига, откако во петтиот меч од финалето ги …

(Видео) Погледнете ја МВП-партијата на Ненад Димитријевиќ Прочитај повеќе

Димитријевиќ го уништи Локомотив, Уникс првпат во историјата со руската титула

Уникс Казан на македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ е шампион во руската ВТБ-лига, откако во петтиот меч со 98:89 го совладаа …

Димитријевиќ го уништи Локомотив, Уникс првпат во историјата со руската титула Прочитај повеќе

(Видео) Уникс на Димитријевиќ поведе во финалето на ВТБ лигата

Уникс Казан на македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ поведе со 2:1 во финалната серија на руската ВТБ лига, откако во интерсен …

(Видео) Уникс на Димитријевиќ поведе во финалето на ВТБ лигата Прочитај повеќе

Димитријевиќ со 15 поени, Уникс израмни на 1:1 во финалето на ВТБ лигата

Уникс Казан израмни на 1:1 во финалето на руската ВТБ лига, откако со 79:76 во Казан ги совладаа Локомотив Кубан, …

Димитријевиќ со 15 поени, Уникс израмни на 1:1 во финалето на ВТБ лигата Прочитај повеќе

(Видео) Руската ВТБ лига со видео од фуриозната четвртина на Димитријевиќ

Уникс Казан вчера се пласираше во финалето на руската ВТБ лига по елиминацијата на Зенит Санкт Петерсбург, во меч во …

(Видео) Руската ВТБ лига со видео од фуриозната четвртина на Димитријевиќ Прочитај повеќе

Димитријевиќ со Уникс Казан во полуфиналето на ВТБ лигата

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ со тимот на Уникс Казан обезбеди пласман во полуфиналната серија на ВТБ лигата. Уникс Казан …

Димитријевиќ со Уникс Казан во полуфиналето на ВТБ лигата Прочитај повеќе

Димитријевиќ го „уништи“ Партизан со 30 поени!

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ се покажа како нерешлива енигма за кошаркарите на Партизан, откако го предводеше Уникс Казан до 83:77 …

Димитријевиќ го „уништи“ Партизан со 30 поени! Прочитај повеќе

Ненад Димитријевиќ ќе заработи половина милион евра за една сезона во Уникс Казан

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ во новата сезона ќе игра за рускиот клуб Уникс Казан како позајмен кошаркар од Валенсија. …

Ненад Димитријевиќ ќе заработи половина милион евра за една сезона во Уникс Казан Прочитај повеќе

Scroll to Top