Top Sport

Василије Мициќ

„Еурохопс“: Василије Мициќ – најдобар играч во Евролига нареднава сезона

Српскиот кошаркар Василије Мициќ е најдобриот кошаркар кој ќе настапува во Евролигата во новата сезона 2021/22. Ова го потврди специјализираниот …

„Еурохопс“: Василије Мициќ – најдобар играч во Евролига нареднава сезона Прочитај повеќе

Нова сјајна партија во Евролига – Мициќ е МВП на колото (видео)

Српскиот кошаркар од Ефес, Василије Мициќ прогласен е за најкорисен играч во петтото коло во кошаркарската Евролига. Турската екипа во …

Нова сјајна партија во Евролига – Мициќ е МВП на колото (видео) Прочитај повеќе

Кошаркарот Мициќ објави фотка од мајка си: „Засекогаш наша мама!“

Српскиот кошаркарски репрезентативец, Василије Мициќ доживеа тешка семејна трагедија во текот на Мундобаскетот во Кина на почетокот на месецов. Непосредно …

Кошаркарот Мициќ објави фотка од мајка си: „Засекогаш наша мама!“ Прочитај повеќе

Scroll to Top