Top Sport

Владимир Путин

УЕФА покрена истрага за скандирањето „Путин“ на навивачите на Фенербахче

УЕФА отвори официјална истрага против Фенербахче, откако навивачите на турскиот клуб вчера го скандираа името на рускиот претседател Владимир Путин …

УЕФА покрена истрага за скандирањето „Путин“ на навивачите на Фенербахче Прочитај повеќе

Еклстоун се извини за изјавата дека би примил куршум за Владимир Путин

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстоун се извини за своите коментари за рускиот претседател Владимир Путин, откако на крајот …

Еклстоун се извини за изјавата дека би примил куршум за Владимир Путин Прочитај повеќе

Ф1 се дистанцираше од Еклстоун по неговата изјава дека би „примил куршум“ за Путин

Формула 1 шампионатот официјално се дистанцираше од поранешниот шеф, Берни Еклстоун по неговото контроверзно интервју во кое изјави дека би …

Ф1 се дистанцираше од Еклстоун по неговата изјава дека би „примил куршум“ за Путин Прочитај повеќе

ФИНА суспендираше олимписки шампион зошто го поддржал Путин

Светската пливачка федерација (ФИНА) одлучи да го суспендира рускиот пливач Евгениј Рилов затоа што дал поддршка на политиките на Владимир …

ФИНА суспендираше олимписки шампион зошто го поддржал Путин Прочитај повеќе

Медведев ќе може да игра на Вимблдон само ако јавно се откаже од Путин

Британскиот министер за спорт, Најџел Хадлстон, објави важна вест за руските и за белоруските тенисери. Апсолутно никој на Вимблдон нема …

Медведев ќе може да игра на Вимблдон само ако јавно се откаже од Путин Прочитај повеќе

Путин остана без почесното претседателство на џудо федерацијата

Интернационалната џудо федерација (ИЈФ) потврди дека рускиот претседател Владимир Путин е суспендиран од позицијата почесен претседател поради инвазијата на Украина. …

Путин остана без почесното претседателство на џудо федерацијата Прочитај повеќе

Дали Путин „дремеше“ при излегувањето на Украина во Пекинг?

Рускиот претседател Владимир Путин беше еден од почесните гости во Пекинг за време на Свеченото отварање на Зимските олимписки игри, …

Дали Путин „дремеше“ при излегувањето на Украина во Пекинг? Прочитај повеќе

Путин до новинарката: Го гледавте ли видеото на Ѕјуба?

Рускиот претседател Владимир Путин вели дека капитенот на руската репрезентација, Артем Ѕјуба не треба да биде осудуван за работите во …

Путин до новинарката: Го гледавте ли видеото на Ѕјуба? Прочитај повеќе

Scroll to Top