Почетна Фудбал Страна 1875

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Зидан: Бејл нема да игра додека не е 100 отсто фит

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан вели дека сака да го „внесе“ Герет Бејл во акција полека, откако Велшанецот се врати на тренинзи по...

„Викинзите“ обожаваат да го уништуваат дескот на „Евроспорт“ (видео)

Тоа што на почетокот изгледаше како симпатична прослава со новинарите на „Евроспорт“, одеднаш стана проблем на европската спортска телевизија. Кога Шведска успеа да ја елиминира...

Конте: Клоп е еден од најдобрите тренери на светот

Менаџерот на Челси, Антонио Конте му ласкаше на колегата од Ливерпул, Јирген Клоп пред саботниот меч на „Енфилд“, велејќи дека Германецот е еден од...

Почина експретседателот на Валенсија, Орти

Хаиме Орти, поранешниот претседател на Валенсија и херој кај локалните навивачи почина на 70 години од рак на белите дробови. Орти ќе биде запаметен по...

Клоп има целосна доверба во Морено

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп инсистира дека има стоотстотна доверба во својот дефанзивец Алберто Морено и покрај „кошмарот“ против Севилја. Откако водеа со 3:0 во...

Дел Пјеро: „Калчополи“ беше атомска бомба за италијанскиот фудбал

Алесандро дел Пјеро вели дека скандалот „Калчополи“ беше атомска бомба за италијанскиот фудбал и дека ефектите уште се чувствуваат. Скандалот од 2006 година изби кога...

Меси ја доби „златната копачка“, одбива да зборува за новиот договор

Лионел Меси се израмни со Кристијано Роналдо со освојувањето на четвртата „златна копачка“ добивајќи ја наградата за најдобар стрелец во сезоната 2016/17. Меси постигна 37...

Мајкл Овен втор во коњичката трка на Аскот

Мајкл Овен стигна до респектибилното второ место во своето деби во трки на коњи на Аскот, со принцот Чарлс и војвотката од Корнвол на...

Селекцијата У-19 носител на ждрепката за елитните квалификации

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, која се пласира во елитните квалификации за пласман на Европското првенство, наредното лето ќе се игра...

Еден загинат во договорена навивачка тепачка

Навивач загинал во брутална тепачка на хулигани во Сибир. Немилиот настан се случил на 18 ноември, но информациите за смртта на навивачот се објавени...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Неверојатно промашување од Белорусија (видео)

Бидејќи во цела Европа фудбалот е „суспендиран“, на фудбалските фанатици не им останува ништо друго освен да го следат Белорускиот шампионат, каде што не...