Top Sport

Атлетик Билбао

Нигез и Мората му пресудија на Атлетик (Б) во Мадрид (видео)

Тимот на Атлетико Мадрид триумфираше на „Ванда Метрополитано“ на дуелот од 10. коло во Ла лига против Атлетик Билбао. Резултатот …

Нигез и Мората му пресудија на Атлетик (Б) во Мадрид (видео) Прочитај повеќе

Дали ТВ-режисерот манипулираше со снимката за голот на Черишев (видео)

Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) ги обвини ТВ-режисерите дека се „играле“ со ВАР снимките на голот на Денис Черишев со кој …

Дали ТВ-режисерот манипулираше со снимката за голот на Черишев (видео) Прочитај повеќе

„Ножичките“ на Адуриз ја казнија Барса, Каталонците останаа и без Суарез! (видео)

Барселона немаше најдобар старт на одбраната на титулата од Ла лига, откако доживеа незгоден 1:0 пораз од Атлетик Билбао со …

„Ножичките“ на Адуриз ја казнија Барса, Каталонците останаа и без Суарез! (видео) Прочитај повеќе

Инаки Вилијамс „врзан“ за Атлетик со договор од 9 години

Преговорите траеја неколку месеци, а денеска се официјализираа. Новата соработка на Инаки Вилијамс со Атлетик Билбао ќе трае до крајот …

Инаки Вилијамс „врзан“ за Атлетик со договор од 9 години Прочитај повеќе

Херој на годината, двапати го победи ракот и му се врати на фудбалот (видео)

Неверојатна животна судбина го погоди фудбалерот на Атлетик Билбао, Жера Алварес. Иако тој има само 24 години, двапати се соочи …

Херој на годината, двапати го победи ракот и му се врати на фудбалот (видео) Прочитај повеќе

Бензема оваа сезона е подобар од Роналдо! Хет-трик за победа над Билбао (видео)

Карим Бензема постигна хет-трик за да стигне до фантастична бројка од 21 голови во Ла лига оваа сезона за да …

Бензема оваа сезона е подобар од Роналдо! Хет-трик за победа над Билбао (видео) Прочитај повеќе

Барса без „муниција“ во Билбао, разликата со Реал сега е само шест поени (видео)

Барселона не успеа да постигне гол на тешкото гостување во Баскија кај Атлетик Билбао и одигра 0:0, за второ реми …

Барса без „муниција“ во Билбао, разликата со Реал сега е само шест поени (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top