Top Sport

Феликс Оже-Алијасим

Канада преку Австралија до првата Дејвис куп титула во историјата

Канада првпат во историјата стана шампион од тенискиот Дејвис куп во неделата, откако Феликс Оже-Алијасим ја комплетираше својата фантастична сезона …

Канада преку Австралија до првата Дејвис куп титула во историјата Прочитај повеќе

Оже-Алијасим го збриша Надал, на Шпанецот му се заканува елиминација

Новата канадска тениска ѕвезда, Феликс Оже-Алијасим стигна до убедлива 6:3/6:4 победа над Рафаел Надал во второто коло од АТП финалето …

Оже-Алијасим го збриша Надал, на Шпанецот му се заканува елиминација Прочитај повеќе

Медведев го крена трофејот во Виена, Оже-Алијасим со трета АТП круна во низа

Рускиот тениски ас, Данил Медведев пласманот на АТП финалето во Торино го запечати со титулата од Виена опен во Австрија, …

Медведев го крена трофејот во Виена, Оже-Алијасим со трета АТП круна во низа Прочитај повеќе

Оже-Алијасим со трофејот од Фиренца, Блинкова со прва титула

Канадската тениска надеж, Феликс Оже-Алијасим го освои својот втор АТП трофеј, откако по 101 минути игра со 6:4/6:4 беше подобар …

Оже-Алијасим со трофејот од Фиренца, Блинкова со прва титула Прочитај повеќе

Не помогнаа советите од Федерер и навивањето на Беретини – Ѓоковиќ загуби, Европа пред историски пораз!

Во својот трет и последен меч на Лејвер купот, на Новак Ѓоковиќ не му помогнаа ниту советите од Роџер Федерер, …

Не помогнаа советите од Федерер и навивањето на Беретини – Ѓоковиќ загуби, Европа пред историски пораз! Прочитај повеќе

Мареј и Беретини ја загубија „драмата“, Светот намали против Европа

Предноста на Европа над Светот се намали на 8:7, откако Матео Беретини и Енди Мареј загубија во драматичен меч со …

Мареј и Беретини ја загубија „драмата“, Светот намали против Европа Прочитај повеќе

Надал ја доби битката во пет сета против Оже-Алијасим, следен е Ѓоковиќ!

Рафаел Надал пристојно се испоти, но остана на пат до својата 14. титула од Ролан Гарос, откако со 3:6/6:3/6:2/3:6/6:3 го …

Надал ја доби битката во пет сета против Оже-Алијасим, следен е Ѓоковиќ! Прочитај повеќе

Scroll to Top