Top Sport

фудбал

Клоп: За цената на Алисон зборуваат само тие кои не се за Ливерпул

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека 65-те милиони фунти кои неговиот тим ги даде за голманот на Рома, Алисон …

Клоп: За цената на Алисон зборуваат само тие кои не се за Ливерпул Прочитај повеќе

Мурињо го предизвика Погба: Сега да го покаже истото за Јунајтед

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо го пофали Пол Погба за лидерската позиција во француската репрезентација на Светското првенство во …

Мурињо го предизвика Погба: Сега да го покаже истото за Јунајтед Прочитај повеќе

Марота: Роналдо сам го избра Јувентус, ние не го побаравме!

Кристијано Роналдо самиот ги започнал преговорите со Јувентус за шокантниот трансфер од Реал Мадрид, тврди извршниот директор на италијанскиот гигант, …

Марота: Роналдо сам го избра Јувентус, ние не го побаравме! Прочитај повеќе

„Старата дама“ се пофали: Се вика Кристијано Роналдо. И тој е фудбалер на Јувентус

Јувентус го потврди тоа што веќе беше познато – Кристијано Роналдо потпиша договор со италијанскиот шампион на четири години за …

„Старата дама“ се пофали: Се вика Кристијано Роналдо. И тој е фудбалер на Јувентус Прочитај повеќе

Реал му се заблагодари – Роналдо е веќе играч на Јувентус

По девет години во Реал Мадрид, Кристијано Роналдо официјално заминува од „Сантијаго Бернабеу“ во вторникот за да се приклучи на …

Реал му се заблагодари – Роналдо е веќе играч на Јувентус Прочитај повеќе

Scroll to Top