Top Sport

Хабиб Нурмагомедов

Чеченскиот лидер Кадиров во посета на Нурмагомедов (видео)

Руските медиуми објавија снимка на која се гледа како претседателот на Чеченија, Рамзан Кадиров е во посета на Хабиб Нурмагомедов …

Чеченскиот лидер Кадиров во посета на Нурмагомедов (видео) Прочитај повеќе

Мекгрегор со сочувство за Нурмагомедов: Татко, тренер и поддржувач на спортот

Конор Мекгрегор, лутиот ривал на УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов преку социјалните мрежи понуди сочувство по смртта на …

Мекгрегор со сочувство за Нурмагомедов: Татко, тренер и поддржувач на спортот Прочитај повеќе

Хабиб добива по 300.000 долари за јавен настап!

Менаџерот на УФЦ ѕвездата Хабиб Нурмагомедов вели дека магазинот „Форбс“ го „потценил“ неговиот клиент откако објавија дека Дагестанецот заработил 16.5 …

Хабиб добива по 300.000 долари за јавен настап! Прочитај повеќе

Состојбата на Абдулманап Нурмагомедов се враќа во нормала

Абдулманап Нурмагомедов, таткото и тренерот на УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб, полека се враќа во добра здравствена состојба, вели …

Состојбата на Абдулманап Нурмагомедов се враќа во нормала Прочитај повеќе

Хабиб наскоро со „голема“ објава за неговата иднина

УФЦ „кралот“ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов им вети на своите фанови вести околу неговата иднина „наскоро“, по откажувањето на …

Хабиб наскоро со „голема“ објава за неговата иднина Прочитај повеќе

Гетџи: Ако Хабиб ме победи, Конор никогаш нема да се врати од страв

Преодниот УФЦ шампион во лесна категорија, Џастин Гетџи смета дека доколку загуби од Хабиб Нурмагомедов во мечот за титулата оваа …

Гетџи: Ако Хабиб ме победи, Конор никогаш нема да се врати од страв Прочитај повеќе

Scroll to Top