Top Sport

Хорхе Масвидал

Масвидал си тураше од вискито на Мекгрегор на повреденото стапало

Хорхе Масвидал ја продолжи војната со зборови со Конор Мекгрегор, овојпат користејќи шише од вискито на Ирецот, „Пропер 12“ за …

Масвидал си тураше од вискито на Мекгрегор на повреденото стапало Прочитај повеќе

Масвидал сака да му ја „скрши фацата“ на Конор, пред тој да се „предозира со кокаин“

УФЦ ѕвездата Хорхе Масвидал по трите порази во низа, повторно побара меч против Конор Мекгрегор, велејќи дека сака да го …

Масвидал сака да му ја „скрши фацата“ на Конор, пред тој да се „предозира со кокаин“ Прочитај повеќе

Хабиб бара „бојкот“ на Ковингтон поради навредите кон децата на Масвидал

УФЦ легендата Хабиб Нурмагомедов го критикуваше Колби Ковингтон и побара другите фајтери во велтер категорија да одбиваат да се борат …

Хабиб бара „бојкот“ на Ковингтон поради навредите кон децата на Масвидал Прочитај повеќе

УФЦ: Ковингтон го „смачка“ Масвидал па порача: Го изнесов ѓубрето!

Колби Ковингтон беше супериорен во борењето и во брзината за да го контролира мечот од почеток до крај за победа …

УФЦ: Ковингтон го „смачка“ Масвидал па порача: Го изнесов ѓубрето! Прочитај повеќе

УФЦ: Усман го „демолираше“ Масвидал со брутален нокаут пред полна арена!

Камару Усман со стил ја заддржа УФЦ титулата во велтер категорија, нокаутирајќи го Хорхе Масвидал пред полни трибини на УФЦ …

УФЦ: Усман го „демолираше“ Масвидал со брутален нокаут пред полна арена! Прочитај повеќе

Scroll to Top