Top Sport

Игор Кокошков

Кокошков прв фаворит за клупата на Фенербахче

Селекторот на српската кошаркарска репрезентација и помошник-тренер на Сакраменто кингс, Игор Кокошков се договорил да стане новиот тренер на Фенербахче, …

Кокошков прв фаворит за клупата на Фенербахче Прочитај повеќе

Мајк Мелоун ќе биде помошник на селекторот на Србија

Мајк Мелоун, тренерот на Денвер нагетс, ќе биде дел од српската репрезентација на олимпискиот квалификациски турнир во Белград како помошник …

Мајк Мелоун ќе биде помошник на селекторот на Србија Прочитај повеќе

Србите потврдија: Кокошков ќе ја предводи репрезентацијата

Кошаркарскиот сојуз на Србија (КСС) потврди дека нов селектор на националниот тим е Игор Кокошков. Детали од договорот не се …

Србите потврдија: Кокошков ќе ја предводи репрезентацијата Прочитај повеќе

Scroll to Top