Top Sport

Јирген Клоп

Јирген Клоп одговори на предизвикот – конечно научи да врзува вратоврска (видео)

Јирген Клоп го искористи животот во карантин за да научи нова вештина – на 52 години, конечно, научи да врзува …

Јирген Клоп одговори на предизвикот – конечно научи да врзува вратоврска (видео) Прочитај повеќе

Клоп: Се обидов да готвам, сопругата ме замоли веќе да не го правам тоа!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп деновите на изолација се обиде да ги пополни со нешто што досега не го правел …

Клоп: Се обидов да готвам, сопругата ме замоли веќе да не го правам тоа! Прочитај повеќе

Јирген Клоп со емотивна порака на 31-годишнината од „Хилсборо“ (видео)

Менаџерот Јирген Клоп прати посебна порака до семејствата на 96-те фанови кои загинаа при катастрофата на „Хилсборо“ пред 31 година, …

Јирген Клоп со емотивна порака на 31-годишнината од „Хилсборо“ (видео) Прочитај повеќе

Клоп: Првпат не потпишав со Мане бидејќи изгледаше како рапер

Јирген Клоп признава дека не бил премногу импресиониран кога првпат го сретнал својот фудбалер Садио Мане, бидејќи Сенегалецот „изгледал како …

Клоп: Првпат не потпишав со Мане бидејќи изгледаше како рапер Прочитај повеќе

Сунес: Клоп е како Шенкли, го разбира духот на Ливерпул

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, легендарниот Греем Сунес му го даде можеби најдобриот комплимент на сегашниот менаџер на клубот Јирген Клоп …

Сунес: Клоп е како Шенкли, го разбира духот на Ливерпул Прочитај повеќе

Анчелоти: Клоп верува дека Ливерпул-Атлетико беше „криминален“ меч

Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти вели дека неговиот ривал од Ливерпул, Јирген Клоп смета дека било „криминал“ што било дозволено …

Анчелоти: Клоп верува дека Ливерпул-Атлетико беше „криминален“ меч Прочитај повеќе

Она, кога не смееш да се ракуваш – Клоп и Симеоне се снајдоа (видео)

Корона вирусот, секако, го преокупира и светот на спортот, со многубројни откажувања, одложувања и загриженост за идните натпреварувања, така што …

Она, кога не смееш да се ракуваш – Клоп и Симеоне се снајдоа (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top