Top Sport

Каљари

Илија Несторовски во преговори за трансфер во Калјари

Македонскиот интернационалец Илија Несторовски е во преговори со Калјари, тимот кој испадна од италијанската елита минатата сезона. Тој е слободен …

Илија Несторовски во преговори за трансфер во Калјари Прочитај повеќе

Интер не се предава – победа на Сардинија, италијанскиот шампион ќе се знае во последното коло

Интер стигна до тешка, но заслужена 3:1 победа на гостувањето кај Каљари, за да го заддржи притисокот на градските ривали …

Интер не се предава – победа на Сардинија, италијанскиот шампион ќе се знае во последното коло Прочитај повеќе

Ништо не е одлучено – Каљари во 99. минута извлече реми кај Салернитана

Неизвесната борба за опстанок во Серија А продолжува, откако Каљари со гол во 99. минута извлече 1:1 реми на гости …

Ништо не е одлучено – Каљари во 99. минута извлече реми кај Салернитана Прочитај повеќе

Мацари добил отказ откако ги нарекол фубалерите на Каљари црви!

Каљари се решиле да го отпуштат Валтер Мацари откако тренерот ги нарекол своите фудбалери „црви“ и го навредувал преседателто ан …

Мацари добил отказ откако ги нарекол фубалерите на Каљари црви! Прочитај повеќе

Каљари го отпуштија Мацари, и во исто време му го продолжија договорот?

Валтер Мацари и официјално доби отказ од Каљари по разочарувачка сезона во која клубот од Сардинија се наоѓа во борба …

Каљари го отпуштија Мацари, и во исто време му го продолжија договорот? Прочитај повеќе

Хаотичниот крај во Каљари се случил поради расистичките навреди кон Мањан и Томори

Хаотичните сцени во финишот на вчерашниот меч помеѓу Каљари и Милан (0:1) се случиле поради расистичките навреди од навивачите на …

Хаотичниот крај во Каљари се случил поради расистичките навреди кон Мањан и Томори Прочитај повеќе

Scroll to Top