Top Sport

Карлос Саинс јуниор

Саинс издржа во Сингапур и ја прекина победничката серија на Ферстапен

Формула 1 фановите можат да здивнат. Болид кој не доаѓа од Ред бул, конечно, победи во една трка, откако во …

Саинс издржа во Сингапур и ја прекина победничката серија на Ферстапен Прочитај повеќе

Ферари и вторпат најбрзи на тренинзите во Сингапур, Ферстапен само осми

Ферари ја задржаа предноста и на вториот тренинг пред Сингапур ГП трката, откако Карлос Саинс Јуниор беше побрз од неговиот …

Ферари и вторпат најбрзи на тренинзите во Сингапур, Ферстапен само осми Прочитај повеќе

Ферстапен за „влакно“ пред Саинс во Силверстоун, најголемо изненадување се Вилијамс

Светскиот шампион и лидер во генерален пласман, Макс Ферстапен беше најбрз и на вториот тренинг пред Британското ГП во Силверстоун, …

Ферстапен за „влакно“ пред Саинс во Силверстоун, најголемо изненадување се Вилијамс Прочитај повеќе

Ферари најбрзи на двата тренинзи во Монца, Ферстапен доби казна од пет места за неделната трка

Засега, прославата на 100-годишнината на патеката во Монца и 75-годишнината на Ферари поминува совршено, откако Карлос Саинс постави најдобро време …

Ферари најбрзи на двата тренинзи во Монца, Ферстапен доби казна од пет места за неделната трка Прочитај повеќе

Дали е тоа возможно? Механичарите заборавија гума за Саинс!

Холандското ГП ни донесе навистина неверојатен момент, во кој Карлос Саинс Јуниор беше повикан од неговиот Ферари во боксот, но …

Дали е тоа возможно? Механичарите заборавија гума за Саинс! Прочитај повеќе

Scroll to Top