Top Sport

Коби Брајант

Попович: Коби беше посебен на многу начини, беше суперхерој!

Легендарниот НБА тренер, Грег Попович кој е и селектор на кошаркарската селекција на САД го предводеше својот Сан Антонио на …

Попович: Коби беше посебен на многу начини, беше суперхерој! Прочитај повеќе

На НБА Ол-старот само дресови со број 2 и 24 во чест на Коби и неговата ќерка

Овогодишниот Ол-стар натпревар, кој на 16 февруари ќе се игра во Чикаго, секако, ќе помине во знак на трагедијата која …

На НБА Ол-старот само дресови со број 2 и 24 во чест на Коби и неговата ќерка Прочитај повеќе

Мурал на трева – сликата на Коби може да се види само од воздух (Видео)

Фановите ширум светот ги користат своите вештини и креативност за да покажат почит кон легендата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби …

Мурал на трева – сликата на Коби може да се види само од воздух (Видео) Прочитај повеќе

ЛА Лејкерс: Разорени сме. Со зборови не се опишува колку ни значеше

Четири дена поминаа од трагичната несреќа во која загина Коби Брајтн, неговата 13 годишна ќерна Џијана и уште седум други …

ЛА Лејкерс: Разорени сме. Со зборови не се опишува колку ни значеше Прочитај повеќе

Шекил ги стиша навивачите, па заедно пееја за Коби (видео)

Два дена по трагичната смрт на Коби Брајант, неговиот поранешен соиграч Шекил О’Нил ги предводеше навивачите собрани пред „Стејплс центарот“ …

Шекил ги стиша навивачите, па заедно пееја за Коби (видео) Прочитај повеќе

Стив Кер: Само несреќата на Дражен може да се спореди со оваа трагедија

Екс-кошаркарот Стив Кер како играч освои пет НБА прстени, од тие три со Мајкл Џордан, со Пипен, Кукоч, со Булси. …

Стив Кер: Само несреќата на Дражен може да се спореди со оваа трагедија Прочитај повеќе

„Најк“ ги распродаде сите продукти со Коби на својот веб-сајт!

Американскиот гигант за производство на спортска опрема „Најк“ на својот веб-сајт објави дека ги распродале сите продукти поврзани со Коби …

„Најк“ ги распродаде сите продукти со Коби на својот веб-сајт! Прочитај повеќе

Scroll to Top