Top Sport

Лендо Норис

Ферстапен ја донесе конструкторската титула за Ред бул во Сузука, двоен подиум за Мекларен

По некарактеристично лошиот викенд во Сингапур, светскиот шампион и лидер во генерален пласман, Макс Ферстапен стигна до нова убедлива победа, …

Ферстапен ја донесе конструкторската титула за Ред бул во Сузука, двоен подиум за Мекларен Прочитај повеќе

Саинс издржа во Сингапур и ја прекина победничката серија на Ферстапен

Формула 1 фановите можат да здивнат. Болид кој не доаѓа од Ред бул, конечно, победи во една трка, откако во …

Саинс издржа во Сингапур и ја прекина победничката серија на Ферстапен Прочитај повеќе

Ферстапен го доби поправениот трофеј од Унгарија и го покани и Норис

Светскиот шампион, возачот на Ред бул рејсинг, Макс Ферстапен го доби поправениот трофеј од Унгарското ГП оваа година, и при …

Ферстапен го доби поправениот трофеј од Унгарија и го покани и Норис Прочитај повеќе

Норис го победи Ферстапен на тренингот во Холандија

Асот на Мекларен, Лендо Норис постави најдобро време на вториот тренинг пред Холандското ГП во Зандворт, победувајќи го домашниот фаворит …

Норис го победи Ферстапен на тренингот во Холандија Прочитај повеќе

(Видео) Скршениот трофеј на Ферстапен се изработуваше 6 месеци и чинеше 40.000 евра!

Пилотот на Ред бул, Макс Ферстапен во неделата стигна до седмата последователна победа во Формула 1, триумфирајќи на Унгарското ГП, …

(Видео) Скршениот трофеј на Ферстапен се изработуваше 6 месеци и чинеше 40.000 евра! Прочитај повеќе

(Видео) Норис му го искрши победничкиот трофеј на Ферстапен

Двократниот светски шампион, возачот на Ред бул, Макс Ферстапен и асот на Мекларен, Лендо Норис се добри пријатели, така што …

(Видео) Норис му го искрши победничкиот трофеј на Ферстапен Прочитај повеќе

(Видео) Хамилтон и Норис со различни мислења за протестите на Ф1 патека

Луис Хамилтон вели дека целосно ги подржува активистите и протестите кои се за вредна цел, но не и на Формула …

(Видео) Хамилтон и Норис со различни мислења за протестите на Ф1 патека Прочитај повеќе

Scroll to Top