Top Sport

Лина Ѓорческа

Лина Ѓорческа го освои турнирот во Куршумлиска Бања

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, ја освои првата титула во 2023 година. Таа славеше на фјучерс турнирот во Куршумлиска Бања. …

Лина Ѓорческа го освои турнирот во Куршумлиска Бања Прочитај повеќе

Лина Ѓорческа во четврт-финалето на турнирот во Куршумлиска Бања

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа одигра уште еден квалитетен меч и успеа да се најде во четвртфиналето од тенискиот турнир …

Лина Ѓорческа во четврт-финалето на турнирот во Куршумлиска Бања Прочитај повеќе

Лина Ѓорческа успешно стартуваше на турнирот во Виена

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со победа го стартуваше турнирот во Виена, Австрија. Таа во првото коло беше поуспешна од …

Лина Ѓорческа успешно стартуваше на турнирот во Виена Прочитај повеќе

Лина Ѓорческа се пласира во финалето на турнирот во Хрватска

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во финалето на фјучерс турнирот во Осијек, Хрватска. Ѓорческа во два сета успеа …

Лина Ѓорческа се пласира во финалето на турнирот во Хрватска Прочитај повеќе

Ѓорческа експресно во четврт-финалето на турнирот во Хрватска

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, немаше големи проблеми да обезбеди пласман во четврт-финалето на фјучерс турнирот во Осијек. Таа во …

Ѓорческа експресно во четврт-финалето на турнирот во Хрватска Прочитај повеќе

Лина Ѓорческа се пласира во четврт-финалето на турнирот во Рим

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на фјучерс турнирот во Рим за награден фонд од 60.000 долари. Таа …

Лина Ѓорческа се пласира во четврт-финалето на турнирот во Рим Прочитај повеќе

Ѓорческа остана без титула во двојки на турнирот во Летонија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да стигне до титула во игра на двојки на ИТФ турнирот во Летонија. …

Ѓорческа остана без титула во двојки на турнирот во Летонија Прочитај повеќе

Голема победа против Ерменките: Македонија по 23 години се врати во Втората европска зона на „Били Џин Кинг“ купот

Женската тениска репрезентација на Македонија по 23 години се врати во Втората европска зона на „Били Џин Кинг“ купот. Во …

Голема победа против Ерменките: Македонија по 23 години се врати во Втората европска зона на „Били Џин Кинг“ купот Прочитај повеќе

Scroll to Top