Top Sport

Луиш Фиго

Фиго: Белингем без сомнеж е еден од најдобрите фудбалери на светот

Легендата на Реал Мадрид, Луиш Фиго го смета новото засилување на „кралевите“, Џуд Белингем како еден од најдобрите играчи на …

Фиго: Белингем без сомнеж е еден од најдобрите фудбалери на светот Прочитај повеќе

Фиго контра Сантош: Не се освојува СП со Кристијано на клупа

Елиминацијата на Португалија во четврт-финалето на Светското првенство во Катар најверојатно ќе значи крај за селекторот Фернандо Сантош, откако и …

Фиго контра Сантош: Не се освојува СП со Кристијано на клупа Прочитај повеќе

Фиго за славниот трансфер во Мадрид: Сите луѓе не го сакаат Бог, зошто би ме сакале мене?

Португалската фудбалска легенда Луиш Фиго во интервју за „Гардијан“ повторно зборуваше за неговиот славен и контроверзен трансфер од Барселона во …

Фиго за славниот трансфер во Мадрид: Сите луѓе не го сакаат Бог, зошто би ме сакале мене? Прочитај повеќе

Фиго за писмото на Зидан: Сите знаеме како функционира Реал Мадрид

Луиш Фиго вели дека „сите знаеме“ како се одвиваат работите во Реал Мадрид, реагирајќи на бурното писмо на Зинедин Зидан …

Фиго за писмото на Зидан: Сите знаеме како функционира Реал Мадрид Прочитај повеќе

Луиш Фиго (повторно) влегува во шпанското кралско семејство

Даниела Сведин Фиго, најстарата ќерка на поранешната ѕвезда на Барселона и Реал Мадрид, Луиш Фиго и на шведската манекенка Хелен …

Луиш Фиго (повторно) влегува во шпанското кралско семејство Прочитај повеќе

Фиго: Алчните Американци ќе го уништат фудбалот со Европска Премиер лига

Португалската фудбалска легенда, Луиш Фиго побара од сите во светот на фудбалот да се спротистават на плановите за формирање на …

Фиго: Алчните Американци ќе го уништат фудбалот со Европска Премиер лига Прочитај повеќе

Фиго со енигматска порака за Меси: Уау, уште еден историски момент!

Луиш Фиго во последно време е посебно активен на социјалните мрежи, така што неговиот коментар за барањето на Лионел Меси …

Фиго со енигматска порака за Меси: Уау, уште еден историски момент! Прочитај повеќе

Фиго за „односот“ со Гвардиола: Немаше ништо, бидејќи јас сакам жени

Луиш Фиго реши да стави крај на „урбаниот мит“ дека тој и Пеп Гвардиола имале романтична врска кога беа соиграчи …

Фиго за „односот“ со Гвардиола: Немаше ништо, бидејќи јас сакам жени Прочитај повеќе

Scroll to Top