Top Sport

Николас Латифи

Латифи имал телохранители по заканите со смрт од фановите на Хамилтон

Возачот на Вилијамс, Канаѓаецот Николас Латифи признава дека бил загрижен за заканите со смрт кои ги добил по трката во …

Латифи имал телохранители по заканите со смрт од фановите на Хамилтон Прочитај повеќе

Латифи се извини, Хорнер му вети доживотна достава на Ред бул!

Канадскиот возач на Вилијамс, Николас Латифи се извини, велејќи дека немал намера да одигра толку голема улога во исходот на …

Латифи се извини, Хорнер му вети доживотна достава на Ред бул! Прочитај повеќе

Семејството Латифи финансиски го спасува тимот на Вилијамс

Канадскиот бизнисмен Мајкл Латифи, татко на возачот Николас Латифи, заедно со „ХБСЦ банката“ помогна да се „спаси“ славниот Формула 1 …

Семејството Латифи финансиски го спасува тимот на Вилијамс Прочитај повеќе

Таткото на тркачот Латифи со голема инвстиција во Мекларен

Канадскиот бизнисмен, Макл Латифи, таткото на Формула 2 тркачот Николас, стана првиот нов акционер на тимот на Мекларен по заминувањето …

Таткото на тркачот Латифи со голема инвстиција во Мекларен Прочитај повеќе

Scroll to Top