Top Sport

снукер

Рони О’Саливен: Да почнував повторно, немаше да играм снукер

Иако е петкратен светски шампион и според многумина најдобриот снукер играч во историјата, Рони О’Саливен вели дека не би го …

Рони О’Саливен: Да почнував повторно, немаше да играм снукер Прочитај повеќе

Дали е ова најлошиот удар во историјата на СП во снукер? (видео)

Гери Вилсон го има својот турнир од соништата, откако стигна до полуфиналето на Светското првенство во снукер во Шефилд, но …

Дали е ова најлошиот удар во историјата на СП во снукер? (видео) Прочитај повеќе

Трамп го „декласираше“ Рони О’Саливен за Мастерс титулата (видео)

Џад Трамп далеку полесно од очекувањата го победи Рони О’Саливен со 10:4 во финалето на Мастерсот во Лондон и заработи …

Трамп го „декласираше“ Рони О’Саливен за Мастерс титулата (видео) Прочитај повеќе

Џад Трамп го победи О’Саливен во Белфаст со последните два фрејма (видео)

Рони О’Саливен, по фантастичната победа над светскиот број 1, Марк Селби, не успеа уште еднаш да се врати за импресивна …

Џад Трамп го победи О’Саливен во Белфаст со последните два фрејма (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top