Top Sport

Србија-фудбалска репрезентација

Србија се спаси од Португалија, изненадувања во режија на Малта и Луксембург

Избраниците на српскиот селектор Драган Стојковиќ Пикси повторно одиграа добар натпревар (пред се второто полувреме) против Португалија за поделба на …

Србија се спаси од Португалија, изненадувања во режија на Малта и Луксембург Прочитај повеќе

Селекторот на Црна Гора: Србија има најдобра екипа во екс-Југославија, ама…

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Југославија, кој е актуелен селектот на Црна Гора, Фарук Хаџибегиќ со пофалби за селекцијата на Србија. …

Селекторот на Црна Гора: Србија има најдобра екипа во екс-Југославија, ама… Прочитај повеќе

Од Интер му забраниле на Коларов да игра против Шкотска?!

Репрезентацијата на Србија не успеа да се пласира на Европското првенство откако во одлучувачкиот меч на пенали во Белград загубија …

Од Интер му забраниле на Коларов да игра против Шкотска?! Прочитај повеќе

Крстајиќ: Се враќаме дома со високо крената глава

Српскиот селектор, Младен Крстајиќ не го криеше разочарувањето што неговата репрезентација не се пласираше во осминафиналето на Мундијалот во Русија, …

Крстајиќ: Се враќаме дома со високо крената глава Прочитај повеќе

Бразил рутински против Србија, Швајцарија и со реми во осминафинале

Бразил со 2:0 ја совлада репрезентацијата на Србија и ги заврши нивните надежи дека со подвиг можат да влезат во …

Бразил рутински против Србија, Швајцарија и со реми во осминафинале Прочитај повеќе

Scroll to Top