Top Sport

Ватфорд

Компанијата се извини за ВАР-фарсата на Тотенхем-Ватфорд (видео)

„Хок-ај иновејшнс“, компанијата која ја обезбедува ВАР технологијата во Премиер лигата се извини на навивачите на Тотенхем и Ватфорд за …

Компанијата се извини за ВАР-фарсата на Тотенхем-Ватфорд (видео) Прочитај повеќе

Прва премиерлигашка жртва – Кике Санчез се врати да го „спасува“ Ватфорд

Ватфорд потврдија дека Кике Санчез Флорес е нивниот нов тренер, само половина час откако го отпуштија Хави Грасија по лошиот …

Прва премиерлигашка жртва – Кике Санчез се врати да го „спасува“ Ватфорд Прочитај повеќе

ПЛ: Барнли и Брајтон убедливи на стартот, Евертон без „муниција“ (видео)

Барнли и Брајтон стигнаа до убедливи победи во првото коло од англиската Премиер лига, додека клубот кој повторно многу трошеше, …

ПЛ: Барнли и Брајтон убедливи на стартот, Евертон без „муниција“ (видео) Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед ќе гледа ЛШ само на ТВ, Челси пак, се многу блиску (видео)

Челси со 3:0 го совлада тимот на Ватфорд за да дојде на чекор до пласман во Лигата на шампионите, додека …

Манчестер јунајтед ќе гледа ЛШ само на ТВ, Челси пак, се многу блиску (видео) Прочитај повеќе

Нема шампањско за шампионите во ФА купот поради религиозни причини

Англиската фудбалска асоцијација (ФА) реши да го исфрли шампањското при прославата на титулата од ФА купот, заменувајќи го со безалкохолен …

Нема шампањско за шампионите во ФА купот поради религиозни причини Прочитај повеќе

Ериксен за победа на Тотенхем за чекор поблиску до ЛШ (видео)

Тотенхем ја прекина лошата низа на резултати на англиските клубови кои се борат за пласман во Лигата на шампионите, откако …

Ериксен за победа на Тотенхем за чекор поблиску до ЛШ (видео) Прочитај повеќе

Обамејанг со „смешен“ гол донесе три поени за Арсенал (видео)

Пјер-Емерик Обамејанг ја искористи неверојатната грешка на одбраната на Ватфорд на стартот на мечот за да постигне гол кој беше …

Обамејанг со „смешен“ гол донесе три поени за Арсенал (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top