Top Sport

Вилијан

Вилијан одби да продолжи со Фулам, станува слободен играч

Бразилскиот ветеран Вилијан ја одбил понудата да остане во Фулам и ќе стане слободен играч, јавува „Стандард“, додавајќи дека тоа …

Вилијан одби да продолжи со Фулам, станува слободен играч Прочитај повеќе

Дубравка на позајмица во Манчестер јунајтед, Вилијан потпиша за Фулам

Бразилскиот ветеран Вилијан комплетираше шокантно враќање во Премиерлигата, потпишувајќи едногодишен договор со Фулам откако го раскина договорот со Коринтијанс. Поранешниот …

Дубравка на позајмица во Манчестер јунајтед, Вилијан потпиша за Фулам Прочитај повеќе

Тој и семејството биле под постојани закани – Вилијан го напушти Коринтијанс

Вилијан, поранешен бразилски репрезентативец, вчера донесе одлука да го напушти Коринтијанс откако тимот беше елиминиран во Копа Либертадорес од локалниот …

Тој и семејството биле под постојани закани – Вилијан го напушти Коринтијанс Прочитај повеќе

Агентот на Вилијан удри по Арсенал: Тоа е тим без проект и визија

Киа Џурабчијан, агентот на Вилијан, не се возддржа од критики кон Арсенал откако беше потврдено заминувањето на Бразилецот од англискиот …

Агентот на Вилијан удри по Арсенал: Тоа е тим без проект и визија Прочитај повеќе

Вилијан се откажа од 20 милиони фунти за да замине во Коринтијанс

Директорите на Арсенал биле шокирани што бразилската ѕвезда, Вилијан се согласи да го раскине својот договор без да добие милионска …

Вилијан се откажа од 20 милиони фунти за да замине во Коринтијанс Прочитај повеќе

Арсенал потврдија дека Обамејанг и Лаказет биле позитивни на КОВИД

Арсенал потврдија дека напаѓачите Пјер-Емерик Обамејанг и Александер Лаказет биле меѓу четирите позитивни во клубот пред првиот меч од Премиер …

Арсенал потврдија дека Обамејанг и Лаказет биле позитивни на КОВИД Прочитај повеќе

Вилијан: Со Артета имаме план Арсенал за три години да ја освои ЛШ

На новото засилување за Арсенал, Бразилецот Вилијан не му недостасуваат амбиции, откако во интервју за „Сан“ изјави дека заедно со …

Вилијан: Со Артета имаме план Арсенал за три години да ја освои ЛШ Прочитај повеќе

Scroll to Top