Top Sport

Жоан Лапорта

Нови финансиски маки за Барса – ги нема 20-те милиони евра гарантирани од Лапорта

Барселона се соочува со нови финансиски проблеми, откако еден од инвеститорите не ги достави потребните пари за клучна зделка на …

Нови финансиски маки за Барса – ги нема 20-те милиони евра гарантирани од Лапорта Прочитај повеќе

Барса во последните 12 месеци скрати 126 милиони евра за плати!

Иако имаше многу критичари на методите на претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, по крајот на летнит преоден рок, каталонскиот клуб …

Барса во последните 12 месеци скрати 126 милиони евра за плати! Прочитај повеќе

Лапорта со ветување: Барса ќе донесе повеќе засилувања до крајот на преодниот рок

Пред гостувањето на Барселона кај Вилјареал, претседателот на клубот, Жоан Лапорта ги израдува фановите на каталонскиот клуб, инсистирајќи дека до …

Лапорта со ветување: Барса ќе донесе повеќе засилувања до крајот на преодниот рок Прочитај повеќе

Лапорта: Тимски и индивидуално Барселона е посилна од Реал

Барселона пред почетокот на новата сезона ја загуби првата битка со Реал Мадрид. Барселона имаше договор со младиот Турчин Арда …

Лапорта: Тимски и индивидуално Барселона е посилна од Реал Прочитај повеќе

Барселона ќе постави акции на „Барса Медија“ на американските берзи

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта инсистира дека ниогаш нема да дозволи клубот да биде во приватна сопственост и покрај критичната …

Барселона ќе постави акции на „Барса Медија“ на американските берзи Прочитај повеќе

Лапорта ветува: Барса ќе ги регистрира „важните“ фудбалери ова лето

Повторно се очекува Барселона да има скап летен преоден рок со повеќе засилувања, по што веднаш почна со загриженоста на …

Лапорта ветува: Барса ќе ги регистрира „важните“ фудбалери ова лето Прочитај повеќе

Лапорта: Клубот кој историски ги имал судиите на своја страна не осудува нас!

Покрај сите финансиски проблеми кои ги има Барселона и нивниот претседател Жоан Лапорта, оваа сезона ќе биде одбележана и со …

Лапорта: Клубот кој историски ги имал судиите на своја страна не осудува нас! Прочитај повеќе

Меси чека „извинување“ од Лапорта за да се врати во Барса?

Можното враќање на Лионел Меси на „Ноу Камп“ пак ги возбуди навивачите на клубот, откако потпретседателот на клубот призна дека …

Меси чека „извинување“ од Лапорта за да се врати во Барса? Прочитај повеќе

Каталонците се лути, нема да има ручек на пријателство меѓу Лапорта и Перез

Пред новото „Ел класико“ во среда во Копа дел реј, двата лути ривали Барселона и Реал Мадрид нема да ја …

Каталонците се лути, нема да има ручек на пријателство меѓу Лапорта и Перез Прочитај повеќе

Scroll to Top