Top Sport

Хери Кејн

Тотенхем, сепак, немаат „едноставна“ опција да го вратат Хери Кејн

И покрај тоа што претседателот на Тотенхем, Даниел Леви инсистираше дека неговиот клуб има опција да го врати Хери Кејн …

Тотенхем, сепак, немаат „едноставна“ опција да го вратат Хери Кејн Прочитај повеќе

Хери Кејн за Манчестер јунaјтед: Среќен сум што го избрав Баерн

Хери Кејн открива дека имал „разговори со неколку клубови“ во текот на летниот преоден рок кога беше запрашан за интересот …

Хери Кејн за Манчестер јунaјтед: Среќен сум што го избрав Баерн Прочитај повеќе

Кејн е „соло“ во Германија – сопругата реши да остане во Англија

Хери Кејн е разделен од неговата сопруга и долгогодишна партнеркаа Кејт по неговата преселба од Тотенхем во Баерн Минхен, откако …

Кејн е „соло“ во Германија – сопругата реши да остане во Англија Прочитај повеќе

Тотенхем не му дале на Кејн да ги поздрави соиграчите пред трансферот во Баерн

Тотенхем одбиле да му дозволат на Хери Кејн да се поздрави со своите соиграчи и да си ги собере своите …

Тотенхем не му дале на Кејн да ги поздрави соиграчите пред трансферот во Баерн Прочитај повеќе

Кејн пред дебито на „Алијанц арената“: Лудо е да се игра за Баерн Минхен

Хери Кејн вели дека да се биде играч на Баерн Минхен е „лудо“ пред своето домашно деби за германските гиганти …

Кејн пред дебито на „Алијанц арената“: Лудо е да се игра за Баерн Минхен Прочитај повеќе

(Видео) Совршено бундеслигашко деби на Кејн – гол и асистенција за победа над Вердер

Германскиот шампион Баерн Минхен со победа означи старт на новата сезона во Бундеслигата, откако тимот на Томас Тухел освои 4:0 …

(Видео) Совршено бундеслигашко деби на Кејн – гол и асистенција за победа над Вердер Прочитај повеќе

Scroll to Top