Top Sport

РК Металург

ЕХФ го суспендираше Металург, нема да се игра мечот со Вардар

Денешното „старо“ дерби помеѓу Вардар и Металург нема да се оддржи, откако ЕХФ го суспендираше Металург по финансиските проблеми на …

ЕХФ го суспендираше Металург, нема да се игра мечот со Вардар Прочитај повеќе

Адемар го декласираше Металург, Пелистер пак „потфрли“ во последните секунди

Македонските претставници ќе почекаат за прва победа во новоименуваното натпреварување на ЕХФ, Европската лига, откако Металург беше декласиран на гостувањето …

Адемар го декласираше Металург, Пелистер пак „потфрли“ во последните секунди Прочитај повеќе

Металург загуби, но влезе во групната фаза на Европската лига на ЕХФ

Металург ќе биде првиот македонски клуб кој ќе настапи во групната фаза на новото натпреварување на ЕХФ, Лига Европа и …

Металург загуби, но влезе во групната фаза на Европската лига на ЕХФ Прочитај повеќе

Еурофарм Пелистер со 24-22 го доби дербито со Металург на Струга 2020.

Екипата на Еурофарм Пелистер вечерва славеше со 24-22 во дербито од групната фаза против скопски Металург. Битолската екипа беа подобар …

Еурофарм Пелистер со 24-22 го доби дербито со Металург на Струга 2020. Прочитај повеќе

Scroll to Top