Top Sport

Сампдорија

Радрицани го продаде Лидс јунајтед за да ја купи Сампдорија

Андреа Радрицани се согласил да го продаде новиот англиски второлигаш Лидс јунајтед на амереиканска инвестициска групација, за да собере средства …

Радрицани го продаде Лидс јунајтед за да ја купи Сампдорија Прочитај повеќе

Станковиќ признава дека работата со Сампдорија била „самоубиствена мисија“

Дејан Станковиќ потврди дека следната сезона нема да биде на клупата на Сампдорија, опишувајќи ја својата работа како „самоубиствена мисија“ …

Станковиќ признава дека работата со Сампдорија била „самоубиствена мисија“ Прочитај повеќе

(Видео) Наполи својата најдобра сезона ја заврши со победа над Самп

Виктор Осимен блескавата сезона за него и за Наполи ја заврши со својот 26. гол од сезоната, за новокрунисаниот италијански …

(Видео) Наполи својата најдобра сезона ја заврши со победа над Самп Прочитај повеќе

(Видео) Кваљарела во солзи се прости од навивачите на „Мараси“

Фабио Квањарела, напаѓачот на Сампдорија, против Сасуоло (2:2), го одигра последниот натпревар во кариерата пред домашната публика. Вечер полна со …

(Видео) Кваљарела во солзи се прости од навивачите на „Мараси“ Прочитај повеќе

Сампдорија испадна од Серија А, веројатно ќе биде исфрлена во Серија Д

Сампдорија, вчера официјално испадна од Серија А. Клубот од „Мараси“, на четири кола до крајот на сезоната има 13 бода …

Сампдорија испадна од Серија А, веројатно ќе биде исфрлена во Серија Д Прочитај повеќе

Јуриќ се извини за однесувањето на Пелегри против Сампдорија

Тренерот на Торино, Хрватот Иван Јуриќ се извини на Сампдорија и на нивните навивачи, откако неговиот напаѓач, Пјетро Пелегри ги …

Јуриќ се извини за однесувањето на Пелегри против Сампдорија Прочитај повеќе

Scroll to Top