Top Sport

Турска Суперлига

Уште еден удар за шампионските амбиции на Башакшехир! (видео)

Башакшехир загуби изненадувачки со 0:2 од тимот на Гозтепе во изненадувачки резултат на стартот на 30. коло во турската Суперлига …

Уште еден удар за шампионските амбиции на Башакшехир! (видео) Прочитај повеќе

Башакшехир со пенал извлекуваше реми, Галата сега на само три поени (видео)

Башакшехир со голот на Един Вишќа од пенал во 95. минута успеа да „извлече“ 1:1 реми против Ризеспор за да …

Башакшехир со пенал извлекуваше реми, Галата сега на само три поени (видео) Прочитај повеќе

Елмас со супер-гол спаси поен за Фенер во лутото дерби со Галата (видео)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна својот втор гол за Фенербахче за да „спаси“ поен во дербито со Галатасарај откако …

Елмас со супер-гол спаси поен за Фенер во лутото дерби со Галата (видео) Прочитај повеќе

Лудо истанбулско реми! Фенер се „врати од мртвите“ за 3:3 со Бешикташ (видео)

Иако по првото полувреме се мислеше дека Фенербахче ќе добие уште една „шлаканица“ со висок пораз во дербито на Истанбул …

Лудо истанбулско реми! Фенер се „врати од мртвите“ за 3:3 со Бешикташ (видео) Прочитај повеќе

Башакшехир на „босански“ погон се израмни со Галата (видео)

Башакшехир Истанбул го совлада тимот на Анталијаспор со 2:0 на гости, за да се израмни со првопласираниот тим на Галатасарај …

Башакшехир на „босански“ погон се израмни со Галата (видео) Прочитај повеќе

Галата направи +3 за да стане фаворит за турската титула (видео)

Галатасарај е многу блиску до 21. титула од турската Суперлига, откако со тешката 2:1 победа на гостувањето кај Акхисар направија …

Галата направи +3 за да стане фаворит за турската титула (видео) Прочитај повеќе

Нова драма во Турција – Робињо ги „уништи“ Башакшехир (видео)

Турската Суперлига ќе има супер-интересна завршница во која на Башакшехир може скапо да ги чини 1:1 ремито против Сиваспор, благодарение …

Нова драма во Турција – Робињо ги „уништи“ Башакшехир (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top