Top Sport

Артур Мело

Артур се враќа во Јувентус, одигра само 13 минути за Ливерпул!

Артур Мело ќе се врати во Јувентус на крајот на сезоната 2022/23 по крајно разочарувачката позајмица во Ливерпул, иако Јирген …

Артур се враќа во Јувентус, одигра само 13 минути за Ливерпул! Прочитај повеќе

Клоп зошто Артур е вистинско решение: Ливерпул игра поинаков фудбал од Јувентус

Иако дел од навивачите на Ливерпул не беа пресреќни од одлуката клубот да го донесе Артур Мело од Јувентус по …

Клоп зошто Артур е вистинско решение: Ливерпул игра поинаков фудбал од Јувентус Прочитај повеќе

Ливерпул го потврдија пристигнувањето на Артур Мело

Ливерпул го компетираа изненадувачкиот трансфер на фудбалерот на Јувентус, Артур Мело, добивајќи го на позајмица за сезонта 2022/23, во која …

Ливерпул го потврдија пристигнувањето на Артур Мело Прочитај повеќе

Гвардиола го посакува Артур во тимот на Манчестер Сити

Англискиот првак Манчестер Сити е заинтересиран да го доведе играчот од средниот ред на Јувентус, Артур Мело. Менаџерот Пеп Гвардиола …

Гвардиола го посакува Артур во тимот на Манчестер Сити Прочитај повеќе

Трампата Артур-Пјаниќ била нелегална, но никој нема да ги казни Јуве и Барса?

Необичната „трампа“ помеѓу Барселона и Јувентус со Миралем Пјаниќ и Артур Мело минатото лето е типичен пример на „нелегален трансфер“, …

Трампата Артур-Пјаниќ била нелегална, но никој нема да ги казни Јуве и Барса? Прочитај повеќе

Не му оди со автомобилите – Артур Мело го искрши своето Ферари

Фудбалерот на Јувентус, Артур Мело, по паузата поради повреда го уништи своето сиво Ферари во сообраќајна несреќа во Торино во …

Не му оди со автомобилите – Артур Мело го искрши своето Ферари Прочитај повеќе

Scroll to Top